Podziękowanie za wsparcie (29.05.2020 r.)

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Czchowie składa po raz kolejny serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom za otrzymaną pomoc w formie finansowej oraz rzeczowej.

Pomimo epidemii nie zaprzestaliśmy udzielać świadczeń zdrowotnych (tak jak to uczyniły niektóre ościenne placówki), cały czas działały u nas wszystkie poradnie. Od 16.03.2020 r. co prawda w ograniczonym zakresie działały: poradnie stomatologiczne, ginekologiczno-położnicza oraz gabinet fizjoterapii, który został jako jedyny zamknięty zgodnie z ustawą w okresie od 01.04.-03.05.2020 r.
Obecnie systematycznie w naszym zakładzie wznawiana jest praca kolejnych poradni. Od 04.05.2020 r. działalność wznowił Gabinet fizjoterapii, a od 25.05.2020 r. gabinety stomatologiczne rozpoczęły leczenie planowe, od początku maja w pełnym zakresie działa poradnia ginekologiczno-położnicza, w ZOL przyjmujemy coraz więcej nowych pacjentów, niestety ze względu na trwającą nadal epidemię, cały czas obowiązuje do odwołania całkowity zakaz odwiedzin.
Wobec powyższego, codziennie pojawia się coraz więcej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych, co stawia przed nami nowe wyzwania i nakłada szereg obowiązków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi w okresie epidemii . Pomimo faktu, że udało się nam do tej pory uniknąć zakażenia wirusem SARS-COVID-2, zużycie środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych jest bardzo duże. Dostosowanie naszego zakładu do funkcjonowania w warunkach epidemii wiąże się koniecznością zużywania znacznie większej ilości środków dezynfekcyjnych, środków ochrony osobistej, w związku z wprowadzaniem nowych zasad udzielania świadczeń zdrowotnych.
Ze względu na większe zużycie i duży wzrost cen, wydaliśmy do tej pory znacznie więcej środków finansowych na wprowadzenie koniecznych zmian i zakupu środków ochrony osobistej oraz dezynfekcji niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego.
Dlatego Państwa zaangażowanie i pomoc w postaci przekazywanych darowizn rzeczowych i finansowych ma dla nas ogromne znaczenie i pomaga nam dalej funkcjonować i udzielać świadczeń zdrowotnych w trudnych czasach epidemii.

Serdecznie dziękujemy kolejnym Darczyńcom, którzy przekazali dary finansowe:

Wpłaty od osób prywatnych:
27.04.2020 r. – 50 zł, 100 zł
28.04.2020 r. – 200 zł
07.05.2020 r. – 100 zł, 500 zł

Dziękujemy również za pomoc materialną w postaci darów rzeczowych. Dary rzeczowe od osób prywatnych, instytucji, firm:
27.04.2020 r.
Przedszkolne Koło Caritas przy Publicznym Przedszkolu w Jurkowie – chusteczki nawilżone, maseczki ochronne, mydło w płynie, płyn do dezynfekcji rąk.
Osoba prywatna – woda mineralna, oliwka do pielęgnacji ciała, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone.
29.04.2020 r.
Osoba prywatna – ręczniki kąpielowe, ręczniki papierowe, pantofle, odzież, jogurty, owoce, mydło w płynie.
07.05.2020 r.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku – pościel, ręczniki, chusteczki nawilżone, płyn do naczyń, płyn do dezynfekcji, pampersy, maseczki, mydło w płynie, papier toaletowy, ręczniki papierowe.
12.05.2020 r.
Osoba prywatna – pościel, chusteczki nawilżone, ręczniki papierowe, oliwka do pielęgnacji ciała.
14.05.2020 r.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku – pościel, prześcieradła, chusteczki nawilżone, , maseczki, mydło w płynie, ręczniki papierowe.
27.05.2020 r.
Osoba prywatna – maseczki ochronne,
Firma KLIMEK-PLAST Częstochowa – przyłbice,
29.05.2020 r.
Firma DREW TRANS Tadeusz Sacha Jurków – cukier, jogurty, dżemy, mąka, kawa, pasztety, mleko, ser żółty, woda mineralna, serek topiony, herbata, margaryna śniadaniowa, kasza manna, ryż, kawa inka, kisiel, mleko.

Dziękujemy również za okazaną pomoc materialną w postaci darów rzeczowych:

  • Agencji Rezerw Materiałowych – kombinezony, maseczki ochronne, rękawice, płyny do dezynfekcji,
  • Małopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu – rękawice, maseczki ochronne, kombinezony, maseczki ochronne z filtrem, płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk,
  • Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – maski ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice, kombinezony.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim za wsparcie, życzliwość i zrozumienie.

Aktualne dane na temat wsparcia będą pojawiać się systematycznie na stronie SPGZOZ w Czchowie oraz Gminy Czchów.

Jeżeli kogokolwiek pominęliśmy – przepraszamy.
Z uwagi na ochronę danych osobowych, nie publikujemy danych osób prywatnych, które udzieliły wsparcia Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczego w Czchowie. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na publikację danych, prosimy o kontakt mailowy sekretariat@gzoz.czchow.pl

Nadal wpłaty finansowe na rzecz naszego Zakładu można dokonywać na numer konta:

BS Rzemiosła w Krakowie
Oddz. w Czchowie
05 8589 0006 0040 0000 2408 0005

Z wyrazami wdzięczności Kierownik i Pracownicy SPGZOZ
w Czchowie

Podziękowanie za wsparcie dla SPGZOZ w Czchowie – 29.05.2020 r. – plik .pdf